CO DĚLÁ SOSKA NA PODZIM? Nezahálíme!

Po zářijové vzdělávací akci v Liběchově jsme se vydali na tradiční vodáckou akci Napříč Prahou – přes tři jezy, která se již od roku 1939 koná tradičně 28. září, tedy na sv. Václava. Vstávali jsme velmi brzo, abychom se stihli přemístit na Císařskou louku, odkud později začínal závod. Na sedmi stanovištích jsme zajišťovali bezpečnost akce, řídili dopravu a parkování, pomáhali organizátorům i směrovali zmatené účastníky. Po skončení akce a definitivním úklidu nás čekal ještě jeden úkol → sníst medovník, který jsme dostali jako poděkování od organizátorů. Večer jsme šli domů sice unavení a špinaví, ale s prima pocitem z dobrého skutku a s dortem v břiše.

  1. října jsme někteří vyrazili „za kulturou“ do Lucerny, kde se konala slavnostní premiéra dokumentu Jednou skautem, navždy skautem od Olgy Malířové–Špátové. Film ukazuje mnohé podoby současného skautingu, ideály, různé formy akcí i skautských dobrých skutků. Pokud jste na premiéře nebyli, nalaďte si ČT2 již 15. 10.! 🙂
    Těšíme se na viděnou o tomto víkendu na akci Poradní skála 2019 v Novém Městě nad Metují a v listopadu na CVVZ v Náchodě.